WHATSAPP İLE İLETİŞİME GEÇ

Pilates Aletleri ve Pilates Malzemeleri

Anasayfa/Blog/Pilates Aletleri ve Pilates Malzemeleri
Sağlıklı bir vücuda sahip olmak, kilo vermek, fit görünmek gibi amaçlar için pilates egzersizleri yapmak çok önemlidir. Tüm bu amaçlar için en çok tercih edilen egzersiz yöntemi pilatestir. Evde pilates matı ve pilates topu ile basit pilates egzersizleri yapmanız mümkündür. Ancak pilates yaparken oluşabilecek sakatlık riskini en aza indirmek için eğitimli bir pilates hocası eşliğinde pilates yapmanız önerilir.
13.06.2021
Yorum yok

Günümüzün en trend egzersiz çeşidi olan reformer pilates mat pilatesten farklı olarak egzersizin reformer aleti ile yapılıyor olmasıdır. Kasların uzamasına ve şekillenmesine yardımcı olan bu egzersiz çeşidi çeşitli ekipmanlarla yapılmaktadır. Gelin hep birlikte pilates yaparken kullanılan ekipmanları tanıyalım. Master Life Pilates olarak pilates aletleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Reformer Aleti

pilates aletleri

Reformer pilates için temel ekipman reformer pilates aletidir. Ahşap ve metal malzemelerde yapılan alet dikdörtgen bir şekle sahiptir. Aletlin tam ortasında ileri geri hareket eden bir taşıyıcı bulunmaktadır. Bu taşıyıcıya bağlı ayarlanabilir yaylar vardır.

Reformer pilates ile kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırarak esneklik kazanabilirsiniz.

Reformer Pilates Hizmetimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz?

Cadillac Reformer Aleti

reformer pilates

Cadilac reformer pilates aletleri arasında reformer aletinin daha donanımlı versiyonudur. Yaralanma ve sakatlanma riskini en aza indirgeyecek şekilde tasarlanmıştır. Cadillac ile tüm kaslarınızı çalıştıracak hareketleri yapabilirsiniz. Kas gruplarınızdaki egzersiz yoğunluğunuda vücut ağırlığına göre ayarlayabilirsiniz.

Cadillac Reformer Pilates Hizmetimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz?

Combo Chair Aleti

combo aleti

Bir diğer pilates malzemesi olan Combo Chair aleti pilates sandalyesi olarakta adlandırılmaktadır. Sırt üstü veya ayakta yüzlercen egzersizin yapılmasına olanak sağlayan alet yapılan egzersizin çok daha sağlıklı, esnek ve profesyonel şekilde yapılmasını sağlar.

Büyülü pilates sandalyesi olarak da anılan bu alet ile hem kaslarınızı hem de eklemleriniz olması gerektiği gibi çalıştırabilirsiniz.

Ladder Barrel Aleti

Ladder aleti

Bir başka pilates aleti olan Lader Barel gelişmiş bir sandalye olarak tanımlanabilir. Chair Combo aletinin geliştirilmiş versiyonudur. Barrel, omurga ile yapılması gereken egzersizler için son derce önemlidir. Düzenli kullanımda omurgadaki farklılık kendini göstermektedir.

Duruş bozukluğuna sahip ve kambur insanlar için önem son derece önemlidir. Ladder Barrel aleti ile  yapılan çalışmaların temel amacı daha dik bir duruşa sahip olabilmektir.

Spine Corrector Aleti

Spine aleti

Spine corrector aletikasları gerebilen ve esnekliği arttırabile bir ekipmandır. Omurga düzeltici olarak da anılan alet omurganın eğriliğinin korunmasına yardımcı olur. Kullanımı sonrasında kişileri uyku kalitesini arttırır.

Pilates Matı

pilates matı

Pilatese yeni başlayanlar için kullanılabilecek ilk ekipman pilates matıdır. Pilatese yeni başlayanlar öncelikle pilates matı üzerinde yapılan egzersizleri yapmalıdır ve zamanla zorluk seviyesini arttırmalıdır. Pilates matı üzerinde yüzlerce farklı hareket yapılabilir ve böylece daha sağlıklı ve daha zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Mat Pilates Hizmetimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz?

Pilates Topu

Pilates topu genel vücut gücünü arttırmak için kullanılabilecek en uygun ekipmanlardan biridir. Dengeli olmayan bir yüzeyde hareket yapmak normalden daha zor bir hal alır. Başlangıçta bir eğitmen ile çalışmak uygun olacaktır.

Evde Yapabileceğiniz Pilates Topu Hareketleri İçin Yazımızı Okumak İster misiniz?

Pilates Bandı

Yapılan pilates egzersizlerinin pilates bandı ile yapılması egzersizleri daha dirençli hale getirerek kasların güçlenmesine yardımcı olur. Pilates bandı ile vücudun her bölgesini hareket ettirmek ve direnç sağlayarak egzersiz yapmak mümkündür.

Evde Yapabileceğiniz Pilates Bandı Hareketleri İçin Yazımızı Okumak İster misiniz?

Direnç Bandı

Direnç bantları kas kuvvetini arttırmak için kullanılır. Vücudu geliştirmek ve kuvvetlendirmek için etkili bir ekipmandır. Başlangıçta en esnek olan direnç bandı seçilmelidir. Zamanla kaslar kuvvetlendikçe seviye arttırılmalıdır.

Pilates Çemberi

Pilates çemberi sihirli çember adı ile de anılmaktadır. Bu ekipman egzersiz sırasında kişilerin merkezlerini belirleyip güç desteği amacıyla direnç sağlaması için tasarlanmıştır. Evde kullanıma uygun bir ekipmandır.

Bilek Ağırlıkları

Bilek ağırlıkları adından da anlaşılacağı gibi el ve ayak bileklerine takılarak kullanılan ekipmanlardır. Bu ağırlıklar ile yapılan hareketler kasları güçlendirir. Egzersizlerinize ağırlıklarla devam ederseniz yapılan egzersizden daha fazla fayda görebilirsiniz.

Dambıl

Dambıl olarak anılan aletler aslında elle tutulan ağırlıklardır. Birçok harekete dambıl ekleyerek hareketleri daha etkili hale getirmek mümkündür. Kullanımı esnasında sakatlıklara yol açmamak için düşük ağırlıklarla başlamak çok önemlidir.