WHATSAPP İLE İLETİŞİME GEÇ

Cadillac Reformer Pilates

Anasayfa/Cadillac Reformer Pilates
1. Dünya savaşında, Joseph pilates yaralı ve sakatlanmış askerlerin tedavisi için onlara pilates egzersizleri yaptırıyordu. Ancak yataktan kalkamayan hastaların egzersiz yapabilmeleri için yataklara bir takım yaylar takarak çözüm bulmaya çalışmıştır. Böylece bugün Cadillac adıyla anılan pilates aletinin ilk çıkış noktası oldu.

Cadillac pilates aleti aslında bir tür reformer pilates aletidir. Diğer aletli pilates ekipmanlarından en büyük farkı daha fazla ekipman içermesidir. Bu ekipmanlar ahşap, krom çelik ve krom dan yapılmış ürünlerdir. Bunlara ek olarak traprez ve peluş ayaklıklar diğer aletlerden farklı olmasını sağlar. Reformer aletinde olduğu gibi Cadillac reformerda kemer, box(kutu) ve elciklerde bulunur.

Cadilac’ta Egzersiz Nasıl Yapılır?

Cadillac’ta ekipman sayısının çeşitlliği daha fazla pilates egzersizi yapmaya olanak sağlar. Yapılabilecek hareket sayısının fazlaca olması sebebiyle vücudun bütün kaslarını çalıştırıp, güçlendirip uzatabiliriz. Yayla uygulanan dirençle birlikte bacak, sırt ve karın bölgesindeki kaslar farklı varyasyonlarla çalıştırılır. Cadillac pilates aleti reformer aletine göre aynı kas grubunu farklı hareket varyasyonları ile çalıştırdığından egzersiz yapan kişilerin sıkılmadan iyi vakit geçirmelerine yardımcı olur. Yaylara ek olarak barların eklenmesi ile hareketlerin zorluk seviyeleri arttırılabilmektedir.

Cadillac pilates aleti başlangıç olarak önerilmez çünkü bu alette egzersiz yapacak kişilerin core bölgesi kaslarının yeterince güçlü olması gerekir. Yani yeni başlayan üyeler spor geçmişleri sağlık durumları kas oranları gibi parametreler dikkate alınarak değerlendirilip temel egzersiz programından başlayıp zamanla kaslar güçlendikçe seviye arttırılarak Cadillac pilates hareketleri yapılıp çeşitlendirilir. Cadillac pilates hareketlerini yaparken güçlü kol ve sırt kaslarına sahip olmak hareket esnasında boyun bölgesine binecek yükü azaltarak hareket performansını arttırır.

Yukarıda bahsettiğimiz üzere, Cadillac pilates daha komplike oluşundan ötürü grup dersleri olarak önerilmez, birebir ders olarak tercih edilir. Cadillac pilates hareketleri esnasında hem eğitmenin hemde üyenin konsantre olması gerekir. Hareketin yanlış yapılması sakatlanmalar gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Sizde bedeninizi dinlemek ve onu güçlendirmek için bir adım atın. Kendiniz daha fazla ertelemeyin ve hemen bugün kendinizi çok daha iyi hissetmek için Master Life pilates ile pilates egzersizlerine başlayın.